Zapytaj technologa

Chcesz wiedzieć więcej? Masz dodatkowe pytania lub wątpliwości, skontaktuj się z technologiem Terravita.

telefon607 585 119 e-mailtechnolog@terravita.pl
 • 1.

  Jak przygotować polewę do zastosowania?

  Polewy cukiernicze oparte są na tłuszczu roślinnym o temperaturze topnienia około 37°C . Dostępne są one w formie cienkich płatków (2-3 mm grubości). Dzięki takiej formie proces topienia przebiega szybko i wydajnie. Więcej »

  Przed zastosowaniem polew do oblewania wyrobów cukierniczych należy je upłynnić w temperaturze 45- 50°C . W skali przemysłowej zaleca się upłynnianie oraz przechowywanie w zbiornikach ogrzewanych płaszczem wodnym, zaopatrzonych w mieszadło. W skali rzemieślniczej upłynnianie powinno przebiegać na łaźni wodnej o temperaturze wody nie wyższej niż 60°C (nie dopuszczając do przegrzania polewy).

 • 2.

  Jak regulować grubość oblania, kruchość i połysk polewy za pomocą tłuszczu?

  Własności polew cukierniczych mogą być regulowana poprzez dodatek oleju roślinnego: rzepakowego lub słonecznikowego do upłynnionej polewy. Olej dobrze łączy się z fazą tłuszczową, wpływając na grubość oblania, kruchość oraz połysk polewy. Więcej »

  Polewa z dodatkiem oleju posiada niższą lepkość, a przez to wyższą płynność, dzięki czemu oblewa cieńszą warstwą. Ponadto dodatek oleju podnosi połysk, sprawia, że polewa jest bardziej elastyczna, dobrze przylega do oblewanego produktu, nie kruszy się podczas krojenia oblanych produktów typu ciasta, torty.
  Dozowanie oleju powinno mieścić się w zakresie 5% do 15%, zależnie od preferowanej grubości warstwy na końcowym produkcie.

Zapytaj technologa

Chcesz wiedzieć więcej? Masz dodatkowe pytania lub wątpliwości, skontaktuj się z technologiem Terravita

telefon+48 12 234 23 23 e-mailtechnolog@terravita.pl