Zapytaj technologa

Chcesz wiedzieć więcej? Masz dodatkowe pytania lub wątpliwości, skontaktuj się z technologiem Terravita.

telefon607 585 119 e-mailtechnolog@terravita.pl
 • 1.

  Jak przechowywać polewy zastygające?

  Zestalona polewa podczas przechowywania może ulegać rozwarstwieniu, gdyż faza tłuszczowa migruje na powierzchnię, a cząstki stałe opadają na dno opakowania.
  Więcej »

  Jest to zjawisko charakterystyczne dla płynnych, wysokotłuszczowych produktów o charakterze zawiesiny, a dokładne wymieszanie pozwala na uzyskanie jednorodnej konsystencji. O ile to możliwe zaleca się upłynnianie całej porcji zawartej w oryginalnym opakowaniu w celu zachowania jej właściwości. W sytuacji, gdy użycie całej ilości 5 kg nie jest możliwe, potrzebną porcję polewy należy dozować poprzez odkrojenie kawałka od góry do dołu wiaderka, zbierając w ten sposób równomiernie cząstki stałe z dna oraz warstwę tłuszczową zgromadzoną na powierzchni wiaderka.

 • 2.

  W jaki sposób oblewać lody polewą zastygającą?

  Polewę nanosić poprzez zanurzenie lodów lub oblanie. Należy odczekać chwilę do jej zastygnięcia i utworzenia chrupiącej warstwy na lodach.
  Więcej »

 • 3.

  Jak upłynnić polewy w skali rzemieślniczej?

  W skali rzemieślniczej polewę upłynniać można na dwa sposoby: Więcej »

  a) w łaźni wodnej: wystarczy metalowa miska ze stali nierdzewnej, umieszczona na rondlu z wodą o temperaturze 50°C  - 55°C . Miska powinna szczelnie przylegać do rondla, przeciwdziałając wydostawaniu się pary wodnej.
  b) w popularnych urządzeniach gastronomicznych typu Bemar lub Choco-melter (topielnik do czekolady). Stosując te urządzenia polewę należy umieścić bezpośrednio w misie ze stali nierdzewnej regulując temperaturę ogrzewania na zakres 50 -55°C 

 • 4.

  Jak przygotować polewę lodową do zastosowania?

  Nasze polewy lodowe dla rzemieślników oferowane są w wiaderkach 5 kg (dla rzemieślników, manufaktur, lodziarni czy kawiarni) oraz w kartonach 25 kg dla mniejszego przemysłu. Więcej »

   W celu oblania lodów należy odkroić z wiaderka lub kartonu (kawałek od góry do dołu) potrzebną porcję polewy i upłynnić w temperaturze 40°C – 45°C.

Zapytaj technologa

Chcesz wiedzieć więcej? Masz dodatkowe pytania lub wątpliwości, skontaktuj się z technologiem Terravita

telefon+48 12 234 23 23 e-mailtechnolog@terravita.pl